41. Bal Sportowca Politechniki Łódzkiej

13 grudnia 2014r w murach Instytutu Europejskiego w Łodzi odbyła się Gala 41. Balu Sportowca Politechniki Łódzkiej. W trakcie uroczystości podsumowane zostały osiągnięcia klubu oraz wręczono nagrody dla szczególnie wyróżniających się sportowców. Głównym punktem wieczoru było ogłoszenie laureatów Plebiscytu na 10tkę Sportowców Politechniki Łódzkiej 2014 oraz Trenera roku, w tym roku zaszczytne wyróżnienia otrzymali:

Emilia Cieślakowska – Wydział Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska – sekcja karate,

Radosław Białek – Centrum Kształcenia Międzynarodowego – sekcja karate,

Kamil Nowak – Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska – sekcja karate,

Joanna Kamińska – Wydział Chemiczny – sekcja pływania,

Bartosz Bonecki – Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki – sekcja lekkiej atletyki,

Maja Balcerska – Wydział Budownictwa Architektury i Inżynierii Środowiska – sekcja jeździectwa,

Kamil Kanas – Wydział Mechaniczny – sekcja trójboju siłowego,

Filip Wypych – Wydział Organizacji i Zarządzania – sekcja pływania,

Kosma Walczak – Kolegium Towaroznawstwa – sekcja karate,

Maciej Rudol – Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki – sekcja piłki siatkowej,

Jarosław Komorowski – Trener Roku 2014 – sekcja karate.

Dodatkowo, jak co roku Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej wręczyło podziękowania dla absolwentów Politechniki Łódzkiej, którzy przez cały okres studiów godnie reprezentowali barwy uczelni na arenie sportowej. Podziękowania otrzymali: Ewa Ścieszko – sekcja pływania, Jakub Wieczorek – sekcja piłki siatkowej, Damian Szwaj -sekcja piłki nożnej , Rafała Kłucjasz sekcja piłki nożnej, Adrian Kaczmarek – sekcja judo, Konrad Gładyszewski – sekcja judo, Konrad Górecki – sekcja judo, Jakub Andrzejewski – sekcja judo. Nagrody dla laureatów plebiscytu ufundowali Prorektor ds. studenckich prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak oraz Dziekani poszczególnych wydziałów.

Gala była także okazją do wręczenia srebrnych odznak przyznanych przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego, otrzymali je studenci Politechniki Łódzkiej, członkowie KU AZS PŁ: Monika Daniel, Maja Balcerska, Joanna Leszczyńska, Joanna Krajewska, Karolina Sumińska, Mateusz Bartnika, Mateusz Bratuszewski oraz Zofia Frątczak.

Pierwszy raz Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej postanowił nagrodzić w tym roku także wydziały, które w szczególny sposób wyróżniły się w zakresie działalności sportowej. Tytuł Multimedalisty AMP 2013/2014 otrzymał Wydział Organizacji i Zarządzania, jako wydział, którego studenci zdobyli największą ilość medali w rywalizacji Akademickich Mistrzostwach Polski 2013/2014. Drugie wyróżnienie przypadło Wydziałowi Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska – Lider upowszechniania 2013/2014 – jako wydział, który zgromadził największa liczbą członków Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej.