43. Bal Sportowca Politechniki Łódzkiej

17 grudnia już po raz 43. członkowie, zarząd oraz goście Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej zebrali się na Balu Sportowca w celu podsumowania roku oraz nagrodzenia swoich najwybitniejszych atletów. Tegoroczną imprezę swoją obecnością uświetnili m.in. Prezydent Europejskiej Federacji Sportu Akademickiego Adam Roczek, Wiceprezydent Miasta Łodzi Ireneusz Jabłoński oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi Eryk Rawicki.

Część oficjalną otworzył Prorektor ds. studenckich, prof. dr hab. inż. Witold Pawłowski, a następnie Prezes Klubu, doc. dr inż. Marek Sekieta podsumował osiągnięcia AZS PŁ w minionym roku. Na koniec roku 2016 Klub poszczycić się może 7. miejscem w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski oraz 5. w klasyfikacji uczelni technicznych. Sukcesy odnosimy także na polu organizacyjnym – Politechnika Łódzka gościła w tym roku 8 imprez Akademickich Mistrzostw Polski oraz Akademickie Mistrzostwa Świata w Brydżu.

Zarząd Klubu nie osiada na laurach- na kolejne lata zaplanowana jest już organizacja wielu kolejnych zawodów, w tym międzynarodowych. W związku z tym podczas imprezy nagrodzono laureatki konkursu na logo Akademickich Mistrzostw Świata w cheerleadingu oraz unihokeju, które odbędą się w Łodzi w 2018 r. Nagrody zwyciężczyniom – Katarzynie Kretek oraz Jagodzie Kowalczyk – wręczyli Prezydent EUSA  Adam Roczek oraz członek rady ds. międzynarodowych przy Zarządzie Głównym AZS Joanna Domiza.

Organizacja ogólnopolskich i międzynarodowych imprez sportowych nie udałaby się Klubowi bez pomocy, dlatego specjalne podziękowania zostały przekazane na ręce Wiceprezydenta Miasta Łodzi Ireneusza Jabłońskiego oraz Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi Eryka Rawickiego za ich nieustające wsparcie.

Zarząd Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej wystąpił do Zarządu Głównego o przyznanie odznak AZS członkom którzy wyróżniali się szczególnymi osiągnięciami i aktywnością na rzecz Klubu. W tym roku z rąk członków Zarządu Głównego AZS Tomasza Stefaniaka i Przemysława Jagielskiego odznaki otrzymali:

Odznaki srebrne:
Anna Bąk – sekcja karate
Kosma Walczak – sekcja karate
Joanna Kamińska – sekcja pływacka
Małgorzata Kisiel – sekcja piłki ręcznej
Patrycja Mularczyk – sekcja piłki ręcznej
Izabela Rzeszotek – sekcja piłki ręcznej
Marta Sadowska – sekcja piłki ręcznej
Katarzyna Stasiak – sekcja karate
Anna Wosik – sekcja tenisa stołowego

Odznaki złote:
Monika Daniel – sekcja jeździectwa
Maja Balcerska – sekcja jeździectwa

Bal był także okazją do rozstrzygnięcia zorganizowanego po raz drugi Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca KU AZS PŁ. Prezes Marek Sekieta oraz Pełnomocnik Rektora ds. Studenckich Docent Bogdan Żółtowski wręczyli nagrody następującym sportowcom:

Miejsce I – Kosma Walczak – sekcja karate
Miejsce II – Ewelina Włodarczyk – sekcja pływania
Miejsce III – Klaudia Wesołowska – sekcja lekkiej atletyki
Miejsce IV – Emilia Drozdek – sekcja karate
Miejsce V – Emilia Cieślakowska – sekcja karate
Miejsce VI – Barbara Sroka – sekcja siatkówki
Miejsce VII – Magdalena Lewandowska – sekcja lekkiej atletyki
Miejsce VIII – Anna Ławrenin – sekcja lekkiej atletyki
Miejsce IX – Sławomir Kuc – sekcja lekkiej atletyki
Miejsce X – Michał Brzuś – sekcja pływania

Najważniejszym punktem programu było oczywiście nagrodzenie najlepszej dziesiątki sportowców Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej oraz ogłoszenie trenera roku. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Emilia Cieślakowska – BAIŚ – sekcja karate
Michał Knapik – KT – sekcja lekkiej atletyki
Kamila Warda – BAIŚ – sekcja karate
Bartosz Bonecki – EEIA – sekcja lekkiej atletyki
Katarzyna Stasiak – BAIŚ – sekcja karate
Kajetan Duszyński – BiNoŻ – sekcja lekkiej atletyki
Filip Wypych – OiZ – sekcja pływacka
Iga Brochocka – Chem – sekcja judo
Kamil Nowak – BAIŚ – sekcja karate
Anna Bąk – OiZ – sekcja karate

Trenerem roku został dr inż. Jarosław Komorowski – trener sekcji karate.

Nagrody wyróżnionym wręczali Prorektor ds. studenckich Witold Pawłowski, Prezes KU AZS PŁ Marek Sekieta oraz dziekani wydziałów.

Na koniec nastąpiło wręczenie podziękowań od trenerów CS PŁ dla zawodników za wieloletnie reprezentowanie i sukcesy dla KU AZS PŁ. Wyróżnienia otrzymali:
Sekcja koszykówki kobiet: Joanna Leszczyńska, Daria Dziwulska, Małgorzata Gajewska.
Sekcja judo mężczyzn: Jakub Andrzejewski, Patryk Tobijas, Konrad Bartczak.
Sekcja piłki nożnej: Dariusz Kosiński, Piotr Gołuch, Mateusz Perkowski.
Sekcja koszykówki mężczyzn: Mateusz Piera.
Sekcja piłki ręcznej: Filip Pietrusiak.

Po części oficjalnej uczestnicy uroczystości przenieśli się do restauracji Serenissima na poczęstunek i spotkanie koleżeńskie.

Fot.: Andrzej Domiza MULTIFOTO