GALA SPORTU KU AZS PŁ

W dniu 16 grudnia 2017 r odbyła się Gala Sportu Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej. W tym roku wszyscy zaproszeni Goście, przedstawiciele Władz Uczelni, Zarząd KU AZS PŁ, sportowcy, trenerzy i miłośnicy sportu spotkali się w Zatoce Sportu Politechniki Łódzkiej, aby podsumować miniony sportowy rok akademicki. Podsumowanie sportowe jak i organizacyjne przedstawił Prezes Klubu doc. dr inż. Marek Sekieta. O przemówienie został również poproszony Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. inż. Witold Pawłowski oraz Dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Łodzi Marek Kondraciuk.

Podczas uroczystości Wiceprezesi Klubu Patrycja Cyniak oraz Przemysław Jagielski wręczyli specjalne podziękowania związane z pracą podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Wyróżnienia trafiły do obecnych na Gali osób z grupy, która podczas Igrzysk była odpowiedzialna za akredytacje i w profesjonalny sposób poradziła sobie z często niełatwymi zadaniami. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Michał Banasiak, Weronika Baranowicz, Martyna Bubiak, Martyna Giernat, Emilia Gzowska, Marcin Idzik, Mateusz Jędrzejczyk, Martyna Mularczyk, Judyta Nowak, Kinga Sochacka, Paulina Urbanek oraz Damian Wiaderny.

Gala Sportu była wspaniałą okazją do wręczenia Odznak AZS przyznanymi na wniosek Prezydium KU AZS PŁ za wieloletnie reprezentowanie Politechniki Łódzkiej na Akademickich Mistrzostwach Polski oraz uzyskane wyniki sportowe.

Srebrną odznaką Akademickiego Związku Sportowego zostali wyróżnieni:

Maciej Nitka – sekcja lekkiej atletyki,

Michał Suskiewicz – sekcja sportów zimowych,

Kinga Siemianowska – sekcja tenisa ziemnego,

Natalia Auguścik – sekcja tenisa stołowego,

Anna Król – sekcja jeździectwa,

Emilia Drozdek – sekcja karate, ergometru wioślarskiego i kolarstwa.

Złotą Odznaką Akademickiego Związku Sportowego została wyróżniona Kamila Warda – sekcja karate.

Odznaczenia wręczyli członkowie Zarządu Głównego AZS Tomasz Stefaniak i Przemysław Jagielski.

Najważniejszym punktem Gali było rozstrzygnięcie Plebiscytu na Sportowca Roku Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Łódzkiej. Sportowcem Roku z największą liczbą ważnych głosów w głosowaniu internetowym została zawodniczka wyczynowej sekcji pływania KU AZS PŁ Milena Karpisz, studentka Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej. Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki plebiscytu.

Wśród nominowanych znaleźli się członkowie KU AZS PŁ, którzy zdobyli minimum medal Akademickich Mistrzostw Polski w klasyfikacji uczelni technicznych i/lub należą do naszej sekcji wyczynowej. Sportowiec Roku został wybrany w głosowaniu internetowym wśród osób, które wyraziły zgodę na udział w Plebiscycie poprzez przesłanie swojego zdjęcia. Oddany głos poprzez polubienie zdjęcia w dedykowanym albumie był ważny tylko wtedy, gdy głosujący polubił również oficjalny profil naszego klubu tj. AZS Politechnika Łódzka.

10tka sportowców, która zgromadziła najwięcej ważnych głosów otrzymała bony upominkowe ufundowane przez JM Rektora Politechniki Łódzkiej prof. dr hab. inż. Sławomira Wiaka. Wysokość nagrody była zależna od zajętego miejsca w Plebiscycie: 1. miejsce 900zł, 2. miejsce 700zł, 3. miejsce 600zł, 4. miejsce 550zł, 5. miejsce 500zł, 6. miejsce 450zł, 7. miejsce 400zł, 8. miejsce 350 zł, 9. miejsce 300zł, 10. miejsce 250zł.

Nagrody wręczyli Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. inż. Witold Pawłowski oraz Prezes KU AZS PŁ doc. dr inż. Marek Sekieta.