Wizyta Prezydenta Węgierskiej Federacji Sportu Akademickiego na Politechnice Łódzkiej.

15 czerwca gościliśmy na Politechnice Łódzkiej Prezydenta Węgierskiej Federacji Sportu Akademickiego MEFS – Adama Kissa wraz z małżonką oraz
Prezydenta Europejskiej Federacji Sportu Akademickiego EUSA – Adama Roczka. Przyjazd do Polski był związany z wspólnym zaproszeniem jakie zostało skierowane do strony węgierskiej przez Prezesa Zarządu Głównego AZS prof. Alojzego Nowaka oraz JM Rektora PŁ prof. Sławomira Wiaka. Wizyta była związana z nawiązaniem ścisłej współpracy pomiędzy stroną polską a węgierską, która zaowocowała bliską współpracą na rzecz organizacji Europejskich Igrzysk Europejskich – EUSA Universities Games w obu tych krajach – w Polsce w Łodzi w roku 2022 oraz na Węgrzech w Debreczynie i Miskolcu w roku 2024. Prezydenci Kiss i Roczek wspólnie zwiedzili Zatokę Sportu, w która przymierzana jest do rozegrania przynajmniej kilku dyscyplin sportowych w ramach zbliżających się Europejskich Igrzysk Studenckich. W ramach pobytu w Łodzi Prezydent Adam Kiss został również przyjęty na dłuższym spotkaniu w Rektoracie przez Prorektora ds nauki prof. Ireneusza Zbicińskiego, na którym wyraziliśmy swoją wdzięczność i podziękowania za dotychczasową współpracę jednocześnie nakreślając perspektywę realizacji nowych międzynarodowych projektów. Wizyta Prezydenta Kissa zakończyła się udziałem w Pikniku Politechniki Łódzkiej.