8. MIEJSCE NA PÓŁFINALE AMP W FUTSALU KOBIET

W dniach 30 stycznia – 2 lutego 2014 roku zawodniczki drużyny futsalu Politechniki Łódzkiej wzięły udział w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski odbywającym się w Warszawie.

Politechnika Łódzka wystąpiła w następującym składzie: Marta Kosiorek, Małgorzata Mielczarek, Karolina Dziubińska, Monika Terka, Joanna Szala-Bilnik, Angelika Szkudlarek, Sandra Ciesielczuk, Daria Kutkowska oraz Karolina Perzanowska. Pierwszym etapem rozgrywek były mecze grupowe, nasze zawodniczki trafiły na : Politechnikę Gdańską, Uniwersytet Warszawski, Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz utytułowany Uniwersytet Szczeciński. Pierwszy mecz z Politechniką Gdańską rozpoczął się o 12:00, niestety pierwszą bramkę strzeliły zawodniczki z Gdańska, które wykorzystały błąd naszej drużyny. Kilka minut później udało się doprowadzić do remisu za sprawą Marty Kosiorek. Mecz był bardzo wyrównany i na każdą bramkę Gdańska była odpowiedź ze strony Łodzi. Mecz zakończył się wynikiem 4:4 – trzy bramki zdobyła Marta Kosiorek i jedną Monika Terka. Remis był prawie jak porażka dla ambitnych podopiecznych trenera Marcina Skrydalewicza. O 18:00 odbył się mecz z Uniwersytetem Szczecińskim, wiadomo było, że będą to ciężkie 24 minuty. Bardziej doświadczone zawodniczki ze Szczecina ku zdumieniu kibiców pierwsze straciły bramkę za sprawą najskuteczniejszej zawodniczki Politechniki Łódzkiej Marty Kosiorek. Mecz był bardzo interesujący i pełen walki o każdą piłkę, większość akcji była prowadzona przez Uniwersytet, a Politechnika starała się utrzymać przewagę broniąc się i jedynie atakując z kontrataku. Niestety wyczerpujący pojedynek wygrały zawodniczki ze Szczecina (5:1). Mocno zmęczone zawodniczki z Politechniki wiedziały, że następny dzień i kolejne 2 mecze będą decydujące i aby wyjść z grupy muszą wygrać oba mecze. Pełne skupienia i zaangażowania wystąpiły przeciwko Uniwersytetowi Warszawskiemu i toczyły bój o wszystko. Mecz był bardzo zacięty, sytuacje pojawiały się po obu stronach. Do przerwy było 0:0 co dawało awans Uniwersytetowi, po wznowieniu gry z nowymi siłami „nasza Polibuda” przystąpiła do ataku, a kilka minut później po fenomenalnym strzale „Kosiorka” Łódź objęła prowadzenie i utrzymała je do końca spotkania. Pojedynek zakończył się zwycięstwem PŁ 1:0.

W ostatnim meczu w grupie Politechnika Łódzka spotkała się z SGH Warszawa. Była to najsłabsza drużyna w grupie B, lecz podczas tego meczu pokazały prawdziwego ducha walki i nie pozwoliły łatwo odebrać sobie tego zwycięstwa. Do przerwy na tablicy wyników było 1:1. Dziewczęta z Politechniki ponownie, po przerwie odzyskały siły i wiarę w to, że mogą wygrać, a mecz zakończył się ich zwycięstwem 3:2.  Po zajęciu drugiego miejsca w grupie, dziewczyny z Politechniki czekały jeszcze dwa mecze. Pierwszy o 21:00 z WSG Bydgoszcz, który zakończył się dla nich wynikiem 0:5, a kolejny następnego dnia z AWF Gdańsk (0:6). Gdańska AWF również okazała się zbyt silnym przeciwnikiem dla osłabionego i wyczerpanego składu Politechniki Łódzkiej. Piłkarkom z PŁ została walka o 7 miejsce (ostatnie, które  dawałoby awans do finałów) z Uniwersytetem Łódzkim – tak zwane „derby Łodzi”. Szczęście tego dnia nie sprzyjało zawodniczkom z Politechniki, kilka pewnych sytuacji nie zostało wykorzystanych. Mecz zakończył się wynikiem 0:5.

Porażka bolała bardziej, ponieważ zaangażowanie, poświęcenie oraz zdrowie zostawione na boisku nie wystarczyły, aby dostać się do upragnionego finału.

Jednak mocno zmobilizowana kadra Politechniki Łódzkiej nie poddaje się i o awans do finału będzie walczyć za rok.

Zdjęcia można obejrzeć tutaj.