Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim już za nami…

W dniach 27-29 maja 2016 odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim w Jeleniej Górze. Nasza Uczelnia, była reprezentowana w składzie 7-osobowym: Sylwia Gajdka, Karolina Perzanowska, Natalia Potrzebowska, Sebastian Górecki, Mikołaj Kuropatwa, Kacper Łochowski i Piotr Słupski.

Trasa wyścigu była jak co roku wymagająca i już tradycją stało się, że deszcz towarzyszy zawodnikom podczas ich startów.

W sobotę odbyła się jazda indywidualna na czas. O godz. 10 rywalizację rozpoczęły kobiety. Karolina zajęła 22. Miejsce, Natalia 42. a Sylwia 54. Natomiast mężczyźni zaczęli swoje zmagania o godz. 12:30 i tak Kacper zajął 41. miejsce,  Mikołaj 62., Piotr 88. a Sebastian był 117.

Jazda indywidualna na czas stanowi eliminacje do niedzielnego wyścigu ze startu wspólnego.  W wyścigu kobiet wystartowała jedynie Karolina, która po heroicznej walce z trasą i pogodą, zajęła ostatecznie 21 miejsce.

Chłopaki natomiast wystartowali w 3-osobowym składzie w wyścigu głównym. Wspaniałą jazdę prezentował Kacper, który jechał bardzo blisko czołówki, niestety na ostatniej rundzie sprzęt zawiódł i do mety musiał już dojść z rowerem w ręku. Mikołaj i Piotr bardzo dzielnie walczyli na trasie, w niezwykle trudnych warunkach pogodowych. Zajęli kolejno 50. i 63. miejsca.

W klasyfikacji generalnej drużynowej dziewczyny zajęły 8. Miejsce, natomiast wśród Uczelni technicznych 5.  Chłopaki natomiast zajęli w generalniej klasyfikacji drużynowej 16. miejsce. Wśród Uczelni technicznych 9.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Wielkie wyrazy szacunku dla Organizatorów z Grzegorzem Miedzińskim na czele za zorganizowanie tak dużej imprezy.

Dziękujemy wszystkim kibicom za doping. Wielkie podziękowania dla Przemysława Jagielskiego i Joanny Domizy za doping, wsparcie i pomoc w czasie zawodów, a także dla naszych wspaniałych fotografów Magdaleny Wójcik i Łukasza Sompolińskiego.

Chcielibyśmy także serdecznie podziękować naszemu sponsorowi Sklepy Rowerowe Alpina w Pabianicach.

Natalia Potrzebowska – kierownik sekcji kolarstwa górskiego