Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach

Tegoroczne Mistrzostwa Akademickie Polski w szachach odbyły się w Chorzowie w terminie 02-04.02.2018.

W piątek i w sobotni poranek zostały rozegrane turnieje indywidualne, w których wzięło udział niemalże 200 studentów i studentek z całej Polski. Na wysoki poziom mogą wskazywać rankingi i tytuły zawodników, szczególnie Arcymistrza Krzysztofa Jakubowskiego – zwycięzcy turnieju.

Nasi reprezentanci zajęli miejsca podobne do odpowiadających im miejsc z listy startowej (układanej wg. rankingu, link do wyników poniżej).

W sobotę i niedzielę rozegrany został turniej drużynowy. Po wielu ciężkich pojedynkach i ciekawych partiach nasza drużyna uplasowała się na 29 miejscu (4 miejsca wyżej niż na liście startowej).

Pomimo braku większych sukcesów, reprezentanci zdobyli bagaż cennych doświadczeń i materiał do analizy, co z pewnością pomoże w zdobywaniu wyższych miejsc w przyszłości.