AMP w koszykówce kobiet 2017

Niewiele, bo tylko 7 pkt brakło, aby nasze koszykarki mogły pojechać na finały AMP w koszykówce kobiet. Zawodniczki w dniach 21-24 kwietnia rozegrały mecze w ramach półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet organizowanego w Warszawie przez KU AZS UW.

Zawodniczki PŁ trafiły do grupy C, w której rozegrały 3 mecze. Jedna przegrana z bardzo silnym gospodarzem mistrzostw w fazie grupowej pozwoliła na wyjście z grupy z drugiego miejsca i walkę o awans na finały.
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie – Politechnika Łódzka 20:50
Politechnika Łódzka – Uniwersytet Warszawski 24:80
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie – Politechnika Łódzka 25:52

W drugim sobotnim meczu poważnej kontuzji kolana uległa jedna z najlepszych zawodniczek drużyny – Michalina Kamińska, co wykluczyło ją z dalszej gry. Michasia wracaj do zdrowia!

O miejsce w finale po raz kolejny (ostatnio 2 lata temu) walczyliśmy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Po bardzo zaciętym i trudnym meczu, niestety przegraliśmy co rozwiało nasze nadzieje na finał.
Uniwersytet Medyczny w Łodzi – Politechnika Łódzka 41-34

W walce o miejsca V-VIII pozostały dwa spotkania, jednak na pierwsze z nich nie stawił się AWF Warszawa co skutkowało walkowerem na korzyść PŁ.
Politechnika Łódzka – Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie 20:0

W meczu o V miejsce niestety brakło sił i ostatecznie musimy zadowolić się VI miejscu w turnieju.
Politechnika Warszawska – Politechnika Łódzka 50:21

Do stolicy przyjechały również byłe reprezentantki Politechniki Łódzkiej, by wspierać duchowo i merytorycznie nasze koszykarki. Bardzo dziękujemy!

18121514_557036434443306_4195584314457473496_o (1)
Foto: Patrycja Cyniak

Sztab szkoleniowy: Joanna Leszczyńska, Małgorzata Gajewska, Daria Dziwulska, Justyna Krygier.

Trener: Paweł Wójcik

Foto: Marcin Połeć, SKK Polonia Warszawa

Skład reprezentacji: Jagoda Kowalczyk (kpt.), Patrycja Cyniak, Karolina Ignatowska, Magdalena Jedynak, Michalina Kamińska, Weronika Lara, Karolina Podskoczyj, Magdalena Sęk, Maria Soja, Inga Surowiecka, Wiktoria Zapart, Maria Złotowska.

Foto: Marcin Połeć, SKK Polonia Warszawa

Zachęcamy do śledzenia oficjalnej strony FB naszych koszykarek AZS PŁ – Koszykówka kobiet

Patrycja Cyniak