AMP w tenisie 2017

W dniach 5-8.06.17 odbyły się finały Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie organizowane przez Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej. W rywalizacji nie zabrakło Reprezentacji Politechniki Łódzkiej. Panowie wychodząc z trzeciego miejsca w grupie i po przegranych spotkaniach z AGH Kraków oraz UE Wrocław zajęli ostatecznie 12 miejsce w turnieju. Lepiej poszło paniom, które dzięki wygranej z UE Katowice i przegranej z UE Poznań zajęły drugie miejsce w grupie co pozwoliło na rozegranie spotkania w ćwierćfinale z ALK Warszawa. Zbyt mocne przeciwniczki nie dały szans studentkom PŁ na walkę o pierwsze cztery miejsca turnieju. Po niesamowicie zaciętym meczu z UW Warszawa zakończonym porażką (1:2) oraz wygraną z USz Szczecin, nasze zawodniczki zajęły 7 miejsce w turnieju. Żeńska drużyna Politechniki Łódzkiej wywalczyła w  ten sposób brązowy medal w klasyfikacji uczelni technicznych powtarzając swój sukces sprzed roku.

Najlepszą uczelnią w turnieju mężczyzn w tym roku okazała się Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, która pokonała zeszłorocznych Akademickich Mistrzów Polski Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ostatnie miejsce na podium w turnieju mężczyzn przypadło Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

W turnieju kobiet najwyższe miejsce na podium przypadło Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Drugą lokatę zajęła reprezentacja Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Najdłużej trwało rozstrzygnięcie miejsca trzeciego. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15:30 a zakończyło się (uwaga!) o 22:50 na korzyść Akademii Leona Koźmińskiego.

Komunikat końcowy
Wyniki spotkań – turniej mężczyzn
Wyniki spotkań – turniej kobiet

Skład reprezentacji PŁ – mężczyźni: Filip Jabłoński, Michał Pietrzyk, Jędrzej Skowroński, Mateusz Stajuda