AMWŁ w kolarstwie za nami

Dnia 3 maja 2016 r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego. Politechnika Łódzka była reprezentowana przez Karolinę Perzanowską, Sylwię Gajdkę, Piotra Słupskiego i Kacpra Łochowskiego.

Wyścig ten należał do cyklu Pucharu Mazowsza, a na linii startu stawiła się mocna obsada. Szczęśliwie mimo obaw pogoda nie pokrzyżowała planów organizatorów.

Karolina zrelacjonowała krótko wyścig: ,, Po raz pierwszy miałam możliwość ścigania się na tej trasie i byłam pozytywnie zaskoczona jak została poprowadzona. Wiele krótkich podjazdów, szybkie, kręte zjazdy do tego przejazd przez koryto wyschniętej rzeki, w której było mnóstwo piachu, ogólnie zabawa na całego. Runda miała ok 5km, start kobiet był zaplanowany na godzinę 13 i miałyśmy do przejechania 4 rundy.”

Cała ekipa bardzo dzielnie walczyła na trasie. Karolina Perzanowska została akademicką wice-mistrzynią Województwa Łódzkiego, natomiast Sylwia Gajdka uplasowała się tuż za pudłem, na dobrym 4. miejscu.

Wszystkim uczestnikom wyścigu serdecznie gratulujemy !

Autor: Natalia Potrzebowska