AWMŁ w pływaniu za nami!

W dniu 21. listopada 2016 r. na obiekcie Uniwersytetu Łódzkiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w pływaniu. Nasi zawodnicy stawali na podium aż 12-krotnie. Najlepiej popłynął nasz Olimpijczyk- Wypych Filip, który dwukrotnie odbierał złoty medal w konkurencji 50 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem klasycznym. Na dystansie 50m stylem motylkowym mężczyzn całe podium zajęła Politechnika Łódzka: złoto zdobył Zgierski Maksymilian, srebro Brzuś Michał a brąz Bucholc Bartosz. W tej samej konkurencji wśród kobiet na drugim miejscu uplasowała się Włodarczyk Ewelina. W wyścigu na dystansie 50 m stylem grzbietowym wśród pań pierwsze miejsce zajęła Włodarczyk Ewelina, zaś srebrny medal wywalczyła Kamińska Joanna. W kategorii mężczyzn drugie miejsce zajął Zgierski Maksymilian. W stylu dowolnym srebrny medal zdobyła Kamińska Joanna, a brąz Nita Anna. Wśród panów oprócz wymienionego wcześniej Wypycha Filipa srebrny medal wywalczył Brzuś Michał. W wyścigach sztafetowych 4×50 m stylem dowolnym obie nasze sztafety: męska (Brzuś Michał, Bucholc Bartosz, Zgierski Maksymilian, Wypych Filip) i żeńska (Kamińska Joanna, Nita Anna, Włodarczyk Julia, Włodarczyk Ewelina) uplasowały się na najwyższym stopniu podium zdobywając złote medale.