Brązowy medal w klasyfikacji uczelni technicznych dla tenisistek!

W dniach  14-16 czerwca 2016 odbył się finał Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie organizowany przez Klub Uczelniany AZS PŁ. Politechnikę Łódzką reprezentowali: Parada Maciej, Skowroński Jędrzej, Stajuda Mateusz, Zyzik Jakub, Bednarek Paulina, Nebelska Małgorzata, Siemianowska Diana, Siemianowska Kinga. Trenerem sekcji jest Pani Aneta Ławska.

Panowie trafili do grupy B wraz z Politechniką Rzeszowską, UAM Poznań i obrońcą zeszłorocznego tytułu Akademickiego Mistrza Polski ALK Warszawa. Niestety nasi tenisiści musieli uznać wyższość grupowych przeciwników i zajęli ostatnie miejsce w grupie co wyeliminowało ich z dalszej walki i ostatecznie przełożyło się na zajęcie miejsca 12/14 w klasyfikacji generalnej AMP wraz z Uniwersytetem Wrocławskim i UE Poznań.

Panie natomiast uzyskały wyższe noty. W fazie grupowej walczyły z AWF Poznań, UŚ Katowice i Politechniką Krakowską. Wygrana z Politechniką Krakowską dała naszym tenisistkom III miejsce w grupie i pozwoliła na dalszą walkę. Dziewczyny wygrywając z Uniwersytetem Gdańskim, AWF Kraków i z UJ Kraków uplasowały się na I miejscu w grupie E. Wygrana w grupie E dała Politechnice Łódzkiej VIII miejsce w klasyfikacji generalnej kobiet, co przełożyło się na III miejsce w klasyfikacji w typach uczelni technicznych.

Serdecznie gratulujemy!

Z ciekawostek turnieju zawodniczki KU AZS PŁ spędziły ok. 6h na korcie podczas potyczki z UŚ Katowice, jednak nie było to rekordowe pod względem czasowym spotkanie! Rekord ten pobili panowie z AGH Kraków i Politechniki Rzeszowskiej walczący o złoto w typach uczelni technicznych.

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem końcowym zawodów na stronie http://www.ampy.pl/jck1516/files/wyniki/1516_tenis_final_wyniki.pdf
a także zapraszamy do odwiedzenia profilu fb finału Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie, gdzie można znaleźć fotogalerię zawodów https://www.facebook.com/amptenisfinal/.

autor: Patrycja Cyniak
foto: MULTIFOTO Andrzej Domiza