Kamil Kanas Mistrzem Świata!!!

W dniach 28.10-31.10 2013r. w czeskiej Pradze odbyły się Mistrzostwa Świata juniorów w trójboju klasycznym. W zawodach wzięło udział ponad 900 reprezentantów z krajów całego świata, a rywalizacja toczyła się w dziewięciu kategoriach wagowych – od najlżejszej 52kg do najcięższej +125kg.

Fantastycznie zaprezentował się wychowanek trenera Marcina Laśkiewicza – Kamil Kanas, zawodnik trójboju siłowego KU AZS PŁ, student V roku Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej. Wywalczył tytuł Mistrza Świata juniorów w kategorii do 100kg, uzyskując wynik 725 kg: przysiad 265 kg, wyciskanie 195 kg, martwy ciąg 265 kg. Wyższość Kamila uznać musieli reprezentacji Rosji i Kazachstanu, którzy zajęli kolejno drugie i trzecie miejsce.