Koszykarki z brązowym medalem w typie uczelni technicznych!

W dniach 30.05 – 02.06.2018 studentki Politechniki Łódzkiej powtórzyły sukces z roku 2015 i wróciły z finału Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet z brązowym medalem w klasyfikacji uczelni technicznych.  W klasyfikacji generalnej nasze koszykarki zajęły 10 miejsce.

Koszykarki AZS PŁ trafiły do grupy D, gdzie rywalizowały z Politechniką Krakowską, Politechniką Poznańską i AWF Poznań. Swoje zmagania rozpoczęły od bolesnej porażki z AWF Poznań 52:40 (2:20, 16:7, 10:16, 12:9), która przekreśliła szansę, na wyjście z grupy. W popołudniowym meczu pierwszego dnia turnieju, nasze zawodniczki musiały uznać wyższość rywalek z Politechniki Krakowskiej, która ostatecznie zajęła 3 miejsce w turnieju 77:41 (21:3, 19:13, 24:4, 13:21).
Ostatni mecz w grupie z Politechniką Poznańską był ostatnią szansą na zrehabilitowanie się i pozostanie w grze o medal w klasyfikacji uczelni technicznych. Od początku spotkania walka była wyrównana, lecz nasze zawodniczki nie mogły wyjść na prowadzenie aż do końca czwartej kwarty. Na 30 sekund do końca meczu przy stracie 1 punktu do Poznanianek za sprawą Jagody Kowalczyk Łodzianki wyszły na prowadzenie 1 punktem, aby za chwilę stracić prowadzenie na rzecz przeciwniczek. O ostatecznym wyniku zadecydowała Jagoda wykorzystując 2 rzuty osobiste na 7 sekund do końca meczu. Wybronione ostatnie sekundy dały naszym koszykarkom pierwsze i bardzo ważne zwycięstwo, dzięki któremu studentki z Łodzi ulokowały się na 3 miejscu w grupie i dalej grały o miejsca 9-12.  MVP meczu została niezaprzeczalnie Jagoda Kowalczyk.
W kolejnym meczu nasze koszykarki spotkały się z gospodarzem mistrzostw AGH Kraków, spotkanie było przepustką do walki o 9 miejsce w turnieju, ale również rozstrzygało zdobycie brązowego medalu w typie uczelni technicznych. Łodzianki nie bez problemów wygrały z krakowiankami 63:50 (16:7, 19:16, 12:13, 16:14) powtarzając jednocześnie sukces z 2015 roku. MVP spotkania została Kinga Sierakowska.
Ostatni dzień turnieju nie okazał się dla Łodzianek szczęśliwy. Zabrakło sił, zimnej krwi i przede wszystkim koncentracji podczas starcia z PWSZ Leszno. Nie do zatrzymania okazała się zawodniczka pochodząca z woj. łódzkiego Iga Walentowska, wybrana jako MVP spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 35:40 (13:18, 7:9, 6:5, 9:8).
Reprezentantki Politechniki Łódzkiej zakończyły turniej na 10 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Oficjalna strona mistrzostw

Oficjalny profil FB mistrzostw

Skład drużyny: Karolina Podskoczyj, Zuzanna Gortat, Magdalena Sęk, Karolina Ignatowska (kpt.), Maria Soja, Sarah de Costa, Maria Złotowska, Magdalena Jedynak, Jagoda Kowalczyk, Weronika Lara, Kinga Sierakowska, Patrycja Cyniak.
Trener: Daiva Jodeikaite

Foto: Organizator, Karolina Ignatowska