Medale lekkoatletów i minimum na Uniwersjadę Sylwestra Bednarka podczas AMP LA 2015

W dniach 21-23 maja w Łodzi odbyła się największa impreza z cyklu Akademickich Mistrzostw Polski – AMP w lekkiej atletyce. Organizatorem wydarzenia był Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej, który gościł 1050 zawodników i zawodniczki z 77 uczelni wyższych z całej Polski. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych pierwszego dnia mistrzostw wspaniały rezultat osiągnął Sylwester Bednarek (OiZ), który zwyciężył w rywalizacji skoczków wzwyż uzyskując 2,26m, wypełniając tym samym wskaźnik na Letnią Uniwersjadę (Gwangju, Korea Płd.). Złoty medal zdobyli także Bartosz Bonecki uzyskując wyniki 15,15m w trójskoku, Michał Knapik w biegu na 800m (1:50.11) oraz sztafeta męska 4x400m w składzie K. Duszyński, R. Kubiak, M. Skupiński, M. Knapik (nowy rekord Politechniki Łódzkiej 3:16.42). W klasyfikacji uczelni technicznych z kolei medale zdobyli: złoty Kajetan Duszyński w biegu na 400m – 47.53,  srebrne – Michał Majchrzak na 100m -10.91, Elżbieta Styczyńska w biegu na 1500m – 4,52,84 (rekord Politechniki Łódzkiej), Bartosz Bonecki – 6,84m w skok w dal, Michał Skupiński 400m – 48,76 oraz sztafeta 4 x400m kobiet- 4.13,84 (J. Krajewska, W. Lenart, K. Cybul, E. Styczyńska), medale brązowe – Joanna Krajewska w skoku wzwyż -156cm. Emilia Gawrońska w rzucie dyskiem – 30.51m. Zarówno drużyna kobiet jak i mężczyzn zdobyły 5. miejsce w klasyfikacji generalnej, co w rywalizacji kobiet pozwoliło na zdobycie brązowego medalu w typie uczelni technicznych.

Sylwester Bednarek wraz ze swoim klubowym trenerem Lechem Krakowiakiem (RKS Łódź)  Brązowe medalistki w typie UTE wraz z trenerem mgr Rafałem Bieńkiem