Medalowy wysyp na judo

W miniony weekend Białystok był miejscem rozegrania Akademickich Mistrzostw Polski w judo, organizowanych przez Organizację Środowiskową AZS Białystok. Politechnikę Łódzką reprezentowali: Iga Brochocka, Anna Ciepłucha, Monika Dul, Monika Dziembowska, Aleksandra Pękala, Aleksandra Gzowska, Joanna Królikowska, Ines Marques, Hanna Piecko, Natalia Stawarz, Piotr Kroc, Kamil Kroc, Damian Stępień, Piotr Grabowski, Bartłomiej Kantyka, Jakub Andrzejewski, Ruslan Romanov, Mariusz Szymaszkiewicz, Konrad Bartczak, Paweł Brot, Szymon Krzysztofik, Bartosz Gruszczyński, Maciej Laufer.

Medale w klasyfikacji generalnej:
– Srebrny – Iga Brochocka, +78kg,
– Brązowy – Monika Dziembowska, +78kg,
– Brązowy – Aleksandra Gzowska, +78kg,
– Brązowy – Ines Marques, 48kg,

Medale w klasyfikacji uczelni technicznych:
– Brązowy – Bartłomiej Kantyka, 60kg,
– Brązowy – Paweł Brot, 81kg,
– Brązowy – Bartosz Gruszczyński, 90kg,
– Brązowy – Damian Stępień, +100kg,

W klasyfikacji generalnej uczelni kobiety zdobyły srebrny medal drużynowy co jest rekordowym dla nas wynikiem, poprawiającym zeszłoroczne trzecie miejsce, natomiast panowie uplasowali się na wysokim miejscu 7.

Serdecznie gratulujemy.

Zdjęcia autorstwa Joanny Królikowskiej.