Piąte miejsce w półfinale koszykarek

W dniach 1-4 maja w Warszawie odbył się półfinał B Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce kobiet. Nasze koszykarki trafiły do trudnej grupy razem z zespołami, które zajęły 1 i 2 miejsce podczas tego półfinału, pozostawiając daleko za sobą nie tylko nasz, ale i wszystkie inne zespoły biorące udział w tym turnieju. Po dwóch przegranych spotkaniach ze wspomnianymi drużynami – Uniwersytetem Warszawskim (zeszłoroczny akademicki wicemistrz Polski) 44:71 oraz z mocnym UWM Olsztyn 38:84, nasze koszykarki pokonały Politechnikę Warszawską 34:23, co dało im 3 miejsce w grupie. Równoległe miejsce w drugiej grupie wywalczył Uniwersytet Medyczny w Łodzi, który minimalnie przegrał z ALK Warszawa i Uniwersytetem Łódzkim (ostatecznie te dwie drużyny po porażkach w półfinale turnieju walczyły o 3 miejsce równoznaczne z awansem do finałów AMP w koszykówce kobiet). Po trudnym meczu z UMed Łódź zakończonym zwycięstwem 47:40 nasze koszykarki wywalczyły 5 miejsce w półfinale (w zeszłym roku dziewczyny wygraną z tym zespołem zapewniły sobie awans do finału).

Serdecznie gratulujemy dziewczynom, które stanęły przed trudnym zadaniem i dały z siebie wszystko wygrywając mecze, które mogły wygrać. Niestety, losowanie bywa bezlitosne i należy uznać wyższość zespołów złożonych z ligowych zawodniczek grając swoje 🙂

Skład reprezentacji (od lewej góra): Ola Dura, Karolina Ignatowska, Michalina Kamińska, Joanna Leszczyńska, Daria Dziwulska, Jagoda Kowalczyk, (od lewej dół) Patrycja Cyniak, Magdalena Jedynak, Gosia Gajewska, Karolina Podskoczyj, Maria Złotowska i nieobecna na zdjęciu Martyna Szmagaj.

Trener: Paweł Wójcik

Autor: Patrycja Cyniak