Podsumowanie AMP w jeździectwie 2016

Zakończyliśmy Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie 2016, które odbyły się w dniach 19-22.05, w pięknym ośrodku Stajnia Gajewniki koło Zduńskiej Woli: W tym roku zgłoszonych zostało 220 koni, a weryfikację przeszło blisko 200 zawodników z 52 uczelni. Była to rekordowa impreza dla tej dyscypliny pod względem ilości startujących – w porównaniu do lat poprzednich: 2015, 2014 – około 170 osobostartów. W kategorii Profi mogliśmy obejrzeć przejazdy utytułowanych zawodników – m. in. w skokach: Aleksandra Więckowska, Monika Jackiewicz, Krzysztof Retka, a w ujeżdżeniu: Rishat Sabitov, Maria Szmidt, Katarzyna Majewska. Najlepszą uczelnią w klasyfikacji generalnej okazał się Uniwersytet Warszawski zdobywając aż 328,7 pkt, na drugim miejscu uplasował się Uniwersytet Gdański z 311,7 pkt, natomiast na trzecim z punktacją 308,3 – Politechnika Wrocławska. W tym roku mogliśmy się cieszyć wspaniałą pogodą, dużym zainteresowanie ze strony publiczności oraz bardzo hojnymi sponsorami i partnerami, do których należeli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Akademicki Związek Sportowy, Politechnika Łódzka, Klub Uczelniany AZS PŁ, CERI, Mustang, Flots.pl, Straw Horses, Perfect Horse, Pro Linen, DotiBel, Lukar, dealer TRAX, Koniowozy TRAX, Eska Portal, Świat Koni, TVP 3, Polski Związek Jeździecki, Marszałek Województwa Łódzkiego. To dzięki naszej współpracy udało nam się zorganizować w tym roku niezwykle ważne wydarzenie sportowe dla środowiska studenckiego.

Wśród zawodniczek Politechniki Łódzkiej na wyróżnienie zasługuje wynik Katarzyny Cieślak, która zdobyła brązowy medal w klasyfikacji generalnej oraz srebrny w typie uczelni technicznych w konkurencji Ujeżdżenie – Amator. Drużyna Politechniki Łódzkiej uplasowała się także na 3. miejscu w typie uczelni technicznych. Niezwykłym zaangażowaniem w organizację części sportowej wykazała się Monika Daniel, która jednocześnie organizowała zawody i startowała w nich, za co należą jej się szczególne wyrazy szacunku!

Serdecznie gratulujemy.

Medaliści AMP w jeździectwie 2016:

Skoki AMATOR – klasyfikacja Generalna
1.Karolina RASIEWICZ (UTP Bydgoszcz)
2.Martyna ŚWIERCZYŃSKA (UWM OLSZTYN)
3.Natalia KACZMAREK (PWr WROCŁAW)

Skoki PROFI – klasyfikacja Generalna
1. Aleksandra WIĘCKOWSKA (UW WARSZAWA)
2. Dagmara PIĘTKA (UJ KRAKÓW)
3. Katarzyna FALKIEWICZ (UG GDAŃSK)

Ujeżdżenie AMATOR – klasyfkacja Generalna
1. Monika MAŁECKA (PG GDAŃSK)