Podsumowanie Memoriału Aleksandra Leńczuka

30 listopada 2013 na matach Politechniki Łódzkiej został rozegrany XXVII Memoriał Aleksandra Leńczuka w Judo. Ta cykliczna impreza jest poświęcona pracownikowi Politechniki, trenerowi Sekcji Judo i każdego roku przyciąga wielu sympatyków tej dyscypliny. W XXVII Memoriale wzięli udział reprezentanci 10 klubów sportowych. Punktacja drużynowa mężczyzn:

1. Politechnika Łódzka
2. Judo Kano Płock
3. Politechnika Warszawska i Gdański Uniwersytet Medyczny

W Klasyfikacji kobiet zwyciężyły zawodniczki Politechniki Łódzkiej przed Judo Kano Płock i Akademią Judo Łódź.

Odbyło się bardzo dużo ciekawych pojedynków, w których wzięli udział amatorzy ćwiczący dwa-trzy razy w tygodniu oraz zawodnicy trenujący w profesjonalnych klubach.

Na macie spotkało się kilka pokoleń zawodników – najmłodsi mieli po 17 lat a najstarszy zawodnik – 50 (trener), co wzbudzało dodatkowe emocje w trakcie walk.

Indywidualnie w poszczególnych kategoriach zwyciężyli:
1. 66 kg – Michał Piotrkowski (Gdański UM),
2. 73 kg – Grzegorz Gros ( Budowlani Sosnowiec),
3. 81 kg – Paweł Brot (Politechnika Łódzka),
4. 90 kg – Beki Bikoshvili (Politechnika Warszawska),
5. 100 kg – Wojciech Łogin (Uniwersytet Łódzki),
6. 52 kg – Natalia Berkowska (Judo Kano Płock),
7. 63 kg – Aleksandra Kosiur (Politechnika Łódzka),
8. 78 kg – Joanna Psionka (Politechnika Łódzka).

Sekcja Judo Politechniki Łódzkiej pragnie podziękować: JM Rektorowi Politechniki Łódzkiej, Centrum Sportu PŁ, Urzędowi Miasta Łodzi oraz AZS Środowisko Łódź za wsparcie finansowe przy organizacji turnieju.

Tomasz Piasecki
Sekcja Judo AZS PŁ