Półfinał AMP w tenisie stołowym

W dniach 15-16 marzec 2014 r. studenci Politechniki Łódzkiej wzięli udział w eliminacjach do Akademickich Mistrzostw Polski Szkół Wyższych w Warszawie w TENISIE STOŁOWYM.

Reprezentantki PŁ w składzie:
Anna Wosik
Natalia Auguścik
Monika Majcher
Aleksandra Bąk

zajęły 3-cie miejsce kwalifikując się tym samym do finału AMP

Reprezentanci PŁ w składzie:
Mateusz Kowalski
Michał Kulawiński
Michał Kozera
Tomasz Wieteska

Zajęli 5-te miejsce

Drużyna żeńska pokonała Uniwersytet Medyczny z Łodzi 3:2, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski 3:2,Wojskową Akademię Techniczną 3:0, przegrywając z Akademią Leona Koźmińskiego 0:3 wychodząc na 2-gim miejscu z grupy.

W fazie półfinałowej uległy Uniwersytetowi Warszawskiemu 0:3 by ostatecznie w walce o podium pokonać PWSIP z Łomży 3:1.

Drużyna męska w pierwszej fazie grupowej pokonała Państwową Wyższą Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości z Łomży 3:0, ulegając Uniwersytetowi Warszawskiemu 0:3, wychodząc z grupy na miejscu 2-gim. Następnie w ćwierć finale panowie PŁ ulegli mistrzowi zawodów Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania z Białegostoku 0:3. Dalej na drodze rywalizacji pokonali Uniwersytet Łódzki 3:1 oraz Politechnikę Warszawską 3:2, zajmując 5 miejsce.

Wyjazd udany, był doświadczeniem sportowej walki i integracji w sporcie drużynowym a naszym paniom otworzył drzwi do finału AMP, który odbędzie się 25-27 kwietnia w Gdańsku.
Trzymamy kciuki, życząc powodzenia!