Półfinał B Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn

W dniach 8-10 kwietnia 2016r. w Olsztynie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce siatkowej mężczyzn – półfinał. W zawodach rywalizowało 12 zespołów Uczelni Wyższych.

Nasza drużyna rozpoczęła zmagania od fazy grupowej. W pierwszym meczu po zaciętym spotkaniu przegraliśmy z gospodarzami zawodów – Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim 1:2 (25:23, 19:25, 9:15). W drugim meczu fazy grupowej po dramatycznym powrocie w drugim secie udało się nam wygrać z Warszawską Akademią Leona Koźmińskiego 2:1 (17:25, 25:21, 15:8). Zmagania grupowe zakończyliśmy na drugim miejscu dającym nam awans do pierwszej 8 zawodów.

Drugim etapem turnieju była faza pucharowa. W pojedynku o wejście do pierwszej 4 zmierzyliśmy się z Wyższą Szkołą Menadżerską w Warszawie – ten mecz przegraliśmy wyraźnie 0:2 (16:25, 16:25). W kolejnym spotkaniu, które dawało przywilej gry o miejsce 5 trafiliśmy na zespół Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Spotkanie nie układało się po naszej myśli, jednak udało nam się wygrać 2:1 (21:25, 25:18, 18:16), kończąc mecz w „tie-breaku” na przewagi.

W ostatnim meczu turnieju doszło do rewanżu z gospodarzami zawodów – UWM. Po dobrym, wyrównanym meczu rozegranym na hali Urania przegraliśmy 0:2 (21:25, 22:25), zajmując ostatecznie 6 miejsce.

Patrząc na poziom sportowy, zdobyte przez naszą reprezentacje 6 miejsce jest wynikiem bardzo dobrym, wyjechaliśmy z Olsztyna z podniesionymi głowami. Turniej zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym stał na wysokim poziomie.

Wart podkreślenia jest fakt, że spędzany wspólnie czas podczas odpoczynku czy wieczornego zwiedzania Olsztyna budował doskonałą atmosferę panującą w naszej „szatni”.

Nasza reprezentacja, prowadzona przez trenera Piotra Piotrowskiego, wystąpiła w składzie:

1. Marcin Zygmunt (L)
  2. Maciej Chałupnik