Srebrna Plażówka AMP 2017

Miłym akcentem kończy się dla Politechniki Łódzkiej i KU AZS PŁ sezon ampowski 2016/17.

Podczas finału Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej w Gdyni 8-11.06.2017 Politechnikę Łódzka reprezentowały dwie pary damskie i jedna męska (awans z półfinałów).
Barbara Sroka, Agata Oleksy (2 miejsce na półfinale)
Kamila Klajman, Sandra Sobór (6 miejsce na półfinale)
Kamil Kosz, Maciej Kaszewiak (3 miejsce na półfinale)

Niespodziankę sprawiły Barbara Sroka i Agata Oleksy, które bez porażki dotarły do meczu o 1 miejsce. W pojedynku o najwyższe miejsce na podium musiały jednak uznać wyższość przeciwniczek – UW Warszawa i ostatecznie zostały akademickimi Wicemistrzyniami Polski w siatkówce plażowej, co przełożyło się na złoty medal w typie uczelni technicznych. Druga para żeńska skończyła turniej na wysokim 9 miejscu, natomiast trochę gorzej poszło panom, którzy ostatecznie zajęli 17 lokatę w turnieju.

Dwie żeńskie pary w półfinale i ich wysokie wyniki uplasowały Politechnikę Łódzką na 3 miejscu w klasyfikacji drużynowej. W przypadku panów Nasza Uczelnia została sklasyfikowana na 9 miejscu. W klasyfikacji w typach uczelni reprezentacja kobiet stanęła na najwyższym stopniu podium zgarniając złoto, natomiast panowie skończyli na 4 miejscu.

Komunikat końcowy
Profil FB mistrzostw