Srebrny medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych szczypiornistek

W dniach 13-16 maja w Warszawie odbył się Półfinał B Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet. Nasze zawodniczki z fazy grupowej wyszły na drugim miejscu pokonując SGGW Warszawa 31:22 i Politechnikę Krakowską 26:21, a przegrywając z AWF Kraków 12:21. W ćwierćfinałach UMCS Lublin pokonał nasz zespół 24:17. W barażach o miejsca 5-8 dziewczyny wygrały z AGH Kraków 33:19 i Uniwersytetem Warszawskim 14:10 awansując do Finału z 5 miejsca.

W dniach 26-29 maja w Katowicach odbył się Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Kobiet. Nasze szczypiornistki wywalczyły srebrny medal w typie Uczelni Technicznych oraz 7 miejsce w klasyfikacji Generalnej.  Ich droga do zdobycia medalu AMP rozpoczęła się w tak samo jak w półfinale. W fazie grupowej trafiły na AWF Kraków oraz Politechnikę Krakowską. Mecze zakończyły się zwycięstwem z Politechniką Krakowską 30:22, i porażką z AWF Kraków 16:27. W ćwierćfinałach nasze dziewczyny trafi na zespół z grupy śmierci, który został po raz drugi Akademickim Mistrzem Polski – AWF Katowice przegrywając 28:16. W barażach o miejsca 5-8 poległy Politechnice Gdańskiej 22:13. Politechnika Łódzka zakończyła zawody pokonując AWF Wrocław 22:19, na zasłużonym 7 miejscu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Skład reprezentacji:

Frątczak Zofia FTIMS