Sukcesy sekcji futsalu w I semestrze r. ak. 2017/2018

Politechnika Łódzka zajęła XI miejsce podczas Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn zdobywając złoty medal w klasyfikacji uczelni technicznych AMP.

Zapowiedzią dobrej dyspozycji zawodników PŁ było zdobycie V-ce Mistrzostwa Polski w VIII OGÓLNOPOLSKIM FINALE IGRZYSK STUDENTÓW PIERWSZEGO ROKU, który odbył się w Lublinie w dniach 24-26.11.2017r.

Kolejnym bardzo pozytywnym sygnałem było zajęcie I miejsc najpierw w Akademickich Mistrzostwach Województwa Łódzkiego (AMWŁ) a następnie w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski (AMP), który odbył się w Łodzi w dniach 1-4.02.2018r. Z łódzkiego półfinału AMP do Warszawy na Turniej Finałowy, który odbył się w dniach 15-18.02.2018r. na halach CSiR UW (ul. Banacha 2a) i CS-R WUM (ul. Księcia Trojdena 2c) oprócz PŁ awansowały zespoły Politechniki Białostockiej i Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy.

Zespół PŁ jechał z nowymi nadziejami, które miały swoje uzasadnienie w dotychczasowych wynikach. W Turnieju Finałowym po zwycięstwie w pierwszym meczu z Akademią Górniczo-Hutniczą z Krakowa 1 : 0 i porażce z ekstraklasowym Uniwersytetem Gdańskim 1 : 2 oraz Akademią Jana Długosza z Częstochowy 4 : 9 zespół zajął 3 miejsce w grupie.

W pierwszym meczu o miejsca 9-12 PŁ uległa UEK Kraków 1 : 8. Zwycięski mecz o miejsce 11 w klasyfikacji generalnej a zarazem o 1 miejsce w typie uczelni technicznych zespół PŁ rozegrał z Politechniką Śląską z Gliwic wygrywając 5 : 3 i tym samym pieczętując Akademickie Mistrzostwo Polski w typie uczelni technicznych. Pozostałe 3 uczelnie techniczne tj. Politechnika Białostocka, Politechnika Opolska i AG-H z Krakowa zajęły 4 miejsca w grupach plasując się na miejscach 13-16 wśród bądź co bądź 16 najlepszych akademickich zespołów w kraju gdzie od etapu eliminacji udział wzięło około 130 zespołów!