Sukcesy sekcji futsalu w I semestrze r. ak. 2017/2018

Politechnika Łódzka zajęła XI miejsce podczas Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn zdobywając złoty medal w klasyfikacji uczelni technicznych AMP.

Zapowiedzią dobrej dyspozycji zawodników PŁ było zdobycie V-ce Mistrzostwa Polski w VIII OGÓLNOPOLSKIM FINALE IGRZYSK STUDENTÓW PIERWSZEGO ROKU, który odbył się w Lublinie w dniach 24-26.11.2017r.

Kolejnym bardzo pozytywnym sygnałem było zajęcie I miejsc najpierw w Akademickich Mistrzostwach Województwa Łódzkiego (AMWŁ) a następnie w turnieju półfinałowym Akademickich Mistrzostw Polski (AMP), który odbył się w Łodzi w dniach 1-4.02.2018r. Z łódzkiego półfinału AMP do Warszawy na Turniej Finałowy, który odbył się w dniach 15-18.02.2018r. na halach CSiR UW (ul. Banacha 2a) i CS-R WUM (ul. Księcia Trojdena 2c) oprócz PŁ awansowały zespoły Politechniki Białostockiej i Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy.

Zespół PŁ jechał z nowymi nadziejami, które miały swoje uzasadnienie w dotychczasowych wynikach. W Turnieju Finałowym po zwycięstwie w pierwszym meczu z Akademią Górniczo-Hutniczą z Krakowa 1 : 0 i porażce z ekstraklasowym Uniwersytetem Gdańskim 1 : 2 oraz Akademią Jana Długosza z Częstochowy 4 : 9 zespół zajął 3 miejsce w grupie.

W pierwszym meczu o miejsca 9-12 PŁ uległa UEK Kraków 1 : 8. Zwycięski mecz o miejsce 11 w klasyfikacji generalnej a zarazem o 1 miejsce w typie uczelni technicznych zespół PŁ rozegrał z Politechniką Śląską z Gliwic wygrywając 5 : 3 i tym samym pieczętując Akademickie Mistrzostwo Polski w typie uczelni technicznych. Pozostałe 3 uczelnie techniczne tj. Politechnika Białostocka, Politechnika Opolska i AG-H z Krakowa zajęły 4 miejsca w grupach plasując się na miejscach 13-16 wśród bądź co bądź 16 najlepszych akademickich zespołów w kraju gdzie od etapu eliminacji udział wzięło około 130 zespołów!

KLASYFIKACJA GENERALNA AMP w FUTSALU mężczyzn 2017/2018:

1. UW Warszawa

2. SGH Warszawa

3. WSG Bydgoszcz

4. AJD Częstochowa

5. UG Gdańsk

6. UZ Zielona Góra

7. UAM Poznań

8. AWF Poznań

9. UEK Kraków

10. UJK Kielce

11. PŁ Łódź