Szóste miejsce piłkarzy halowych na Igrzyskach Studentów I Roku

W dniach 02- 04.12.2016r. w Katowicach miał miejsce VII Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów I Roku AZS. Jedną z dyscyplin, w której Politechnika Łódzka była reprezentowana przez „pierwszoroczniaków” był futsal. Drużyna złożona z łódzkich studentów zajęła VI w klasyfikacji końcowej.

Wyniki spotkań w fazie grupowej: Poznań – Łódź (4:0), Łódź – Wrocław (3:2), Gdańsk – Łódź (1:3).

O miejscu w grupie zadecydowała tzw. „mała tabela” (trzy zespoły miały równą liczbę punktów). Niestety mimo zwycięstwa nad drużyną z Wrocławia, stosunek bramek zdecydował, że Łodzianie zajęli dopiero trzecie miejsce w grupie. Osiągnięty wynik pozwolił na walkę o piąte miejsce w turnieju. W ostatnim spotkaniu Łódzka drużyna uległa ekipie z Krakowa (2:3).

Klasyfikacja końcowa:

1. UMCS Lublin

2. AWF Wrocław

3. PŚ Gliwice

4. UAM Poznań

5. AWF Kraków

6. Politechnika Łódzka

7. AWF Warszawa

8. Akademia Morska Gdańsk

Skład drużyny (w nawiasie liczba strzelonych bramek): Michniewicz Szymon – bramkarz, Kończak Dawid, Pawłowski Przemysław (2),  Nasalski Patryk (3), Łodziński Norbert, Ryś Adrian (1), Mazur Dawid (1), Milczarek Łukasz, Naskręcki Jakub, Rogiński Kamil

Trener zespołu: mgr Sławomir Ścieszko