VI Międzynarodowy Turniej SAMBO 2014

W Elblągu, 26.04.2014 odbył się . Na zawodach startowali zawodnicy z Rosji, Litwy, Szwecji, Czech, Armenii i Polski. Naszą sekcję reprezentowali:

Natalia Szczecińska FTIMS, Joanna Królikowska  Kolegium Gospodarki Przestrzennej, Patryk Tobijas i Adrian Kaczmarek, obaj z Wydziału Mechanicznego. Rywalizacja była bardzo zacięta. Szczególnym wyzwaniem były walki z przeciwnikami reprezentującymi kluby z Litwy i Rosji gdzie Sambo jest jest jednym z najpopularniejszych sportów walki. Nie było łatwo ale nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania. W kategorii 56 kg kobiet Natalia Szczecińska zajęła II miejsce a Asia Królikowska III. W rywalizacji mężczyzn w kategorii 68 kg Patryk Tobijas zdobył złoto wygrywając wszystkie swoje walki w tym finałową przed czasem. Adrian Kaczmarek startujący w najsilniej obsadzonej kategorii 82 kg zajął III miejsce. Wszystkim medalistom gratulujemy udanego występu.