XXIX Memoriał Aleksandra Leńczuka w Judo

XXIX Memoriał Aleksandra Leńczuka w Judo zgromadził jak co roku wielu sympatyków Judo. 22. listopada 2015 na Sali Judo Politechniki Łódzkiej w zawodach wzięły udział reprezentacje  4 uczelni i 5 klubów sportowych. Wśród zaproszonych gości obecna była rodzina państwa Leńczuk, przedstawiciele Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego, zasłużeni działacze i trenerzy łódzkiego judo.

W poszczególnych kategoriach wagowych zwycięstwo odnieśli: Andżelika Giersz (Judo Kano Płock),Kinga Jarosińska (Judo Kano Płock),Emilia Gzowska (AZS UŁ), Aleksandra Gzowska (AZS PŁ), Damian Popiel (AZS UŁ, Gwardia Łódź), Maciej Domagała (AZS PŁ), Borys Birkowski (Gwardia Łódź), Bartosz Gruszczyński (AZS PŁ, Gwardia Łódź), Piotr Żeleński-Olczak (Gwardia Łódź), Kamil Kroc (AZS PŁ, Wojownik Skierniewice). W klasyfikacji drużynowej mężczyzn wygrała Politechnika Łódzka przed Gwardią Łódź i WTJ Włocławek. Wśród kobiet dominowały drużyny Judo Kano Płock, Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego.

Nagrody specjalne dla najlepszych zawodników Politechniki Łódzkiej ufundowane przez władze uczelni otrzymali : Bartosz Gruszczyński z wydziału BAIŚ oraz Maciej Domagała z wydziału FTiMS. Byliśmy świadkami wielu ciekawych pojedynków , najwięcej emocji dostarczyły walki półfinałowe i finałowe .

Klasyfikacja AMWŁ:

Mężczyźni: