Zapisy na zajęcia w semestrze letnim 2015/16

Sekcja wspinaczki linowej zaprasza zainteresowanych technikami poruszania się po linie na spotkanie organizacyjne.
Spotkanie odbędzie się we wtorek 8 marca, w siedzibie PTTK Łódź Polesie ul. Lipowa 48 o godzinie 17:30
Osoby które nie mogą pojawić się na spotkaniu i te mające dodatkowe pytania zapraszam do kontaktu mailowego tom.olczak@gmail.com.

Na naszych zajęciach nauczycie się sprawnie poruszać na wysokości z użyciem techniki pojedynczej liny (SRT).
SRT to, w uproszczeniu, umiejętność podchodzenia i zjazdu po linie za pomocą specjalistycznego sprzętu. Obecnie technikę pojedynczej liny wykorzystuje się m. in. w taternictwie jaskiniowym. Dzięki technikom linowym możemy poruszać się w miejscach trudno dostępnych, nawet tam, gdzie nie ma bezpośredniego kontaktu ze ścianą, lub ściany są zbyt gładkie, by się czegoś chwycić. Ćwicząc z nami stopniowo poznacie wszystkie techniki poruszania się po linie stosowane we współczesnym taternictwie jaskiniowym. Na zajęciach zapoznacie się ze sprzętem stosowanym do pokonywania jaskiń, nauczycie się podchodzić i zjeżdżać po linie, pokonywać trawersy i przepinki.
Nasze zajęcia prowadzimy od podstaw. Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia wspinaczkowego.
Sekcję tworzymy wspólnie ze Speleoklubem Łódzkim – ekspertami w tej dziedzinie. Zajęcia odbywają się pod okiem doświadczonego instruktora taternictwa jaskiniowego PZA.
Ćwiczymy na poligonie linowym KANS na ulicy Elektronowej 5.

Uczestnictwo w sekcji oprócz opłaty członkowskiej wiąże się z dodatkową opłatą za zajęcia w wysokości 190 zł za semestr regulowaną u prowadzącego.

Zajęcia odbywają się w grupach 6-10 osobowych.