Złoto na AMP w biegach przełajowych 2017

Podczas rozegranych w Łodzi, w niedzielę 26. marca 2017 Akademickich Mistrzostw Polski w biegach przełajowych świetnie spisali się studenci Politechniki Łódzkiej zdobywając drużynowo złoty medal w klasyfikacji generalnej (a tym samym także w typie uczelni technicznych). Na ten sukces złożyły się doskonałe indywidualne wyniki zawodników, spośród których aż dwóch zdobyło srebrne medale – Maciej Nitka (wydział EEIA), na dystansie 4,5 km oraz Robert Głowala (wydział BAIŚ), na dystansie 9 km. Na 8. miejscach uplasowali się zawodnicy – Sławomir Kuc (wydział FTIMS) – na dystansie 4,5 km oraz Tomasz Kisiel (IFE) na dystansie 9 km, natomiast Jędrzej Hasiura (wydział FTIMS) został sklasyfikowany na 32. miejscu na dystansie 9 km. W typie uczelni technicznych Maciej Nitka zdobył srebrny medal (w klasyfikacji generalnej oraz w typie UTE zwyciężył zawodnik z Politechniki Lubelskiej), natomiast Robert Głowala zdobył złoto. W Mistrzostwach udział wzięli także Artur Dąbrowski (miejsce 42. na dystansie 4,5 km), Michał Knapik (miejsce 47. na dystansie 4,5 km) oraz Kamil Kwiatek (miejsce 100. na dystansie 4,5 km). Organizatorem wydarzenia był – po raz 9. z rzędu – Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej.

Serdecznie gratulujemy złotej drużynie!

Więcej szczegółów związanych z imprezą dostępnych jest na naszej podstronie poświęconej AMP w biegach przełajowych.