Akademickie Mistrzostwa Świata w brydżu już za nami!

Ostatni tydzień sierpnia pozostanie na długo w pamięci brydżystów z ośmiu krajów, którzy odwiedzili Łódź, by walczyć o medale Akademickich Mistrzostw Świata. W dniach 22-28 sierpnia w Instytucie Europejskim najlepsi brydżyści z Austrii, Chin, Czech, Holandii, Japonii, Łotwy, Serbii oraz Polski toczyli między sobą pojedynki, aby wyłonić Akademickich Mistrzów Świata. Łącznie w turnieju udział wzięło 12 teamów, z których aż dwa Polskie teamy zajęły miejsca na podium. Polscy brydżyści zdobyli złoto i srebro, daleko za sobą pozostawiając walkę o brąz, który ostatecznie wywalczyli Serbowie. Niestety Nasz student Tomasz Jochymski wraz ze swoim teamem zajął 8 miejsce, jednakże jest to spore osiągnięcie biorąc pod uwagę fakt, że były to Akademickie Mistrzostwa Świata. Podczas ceremonii dekoracji medale wręczał Członek Komitetu Wykonawczego FISU Omar Al-Hai natomiast maskotki Lwa Leopolda medalistom przekazał Prorektor Elekt prof. dr hab. inż. Witold Pawłowski. Ostatnim punktem mistrzostw była ceremonia zamknięcia podczas której organizatorzy tegorocznych AMŚ w brydżu, Politechnika Łódzka wraz z Klubem Uczelnianym AZS Politechniki Łódzkiej przekazała uroczyście flagę FISU (Światowej Federacji Sportu Akademickiego) do przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego następnych AMŚ w brydżu 2018, które odbędą się w Xuzhou w Chinach.

Komitet Organizacyjny w składzie: Rektor Elekt prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak, Joanna Domiza, Przemysław Jagielski, Patrycja Cyniak, Zofia Frątczak, Tomasz Jochymski, dołożył wszelkich starań, aby zawody przebiegały bezproblemowo  i śmiało można powiedzieć, że był to wielki sukces organizacyjny. Ogromnie pomocni byli oczywiście wolontariusze, którzy w głównej mierze to studenci Politechniki Łódzkiej oraz członkowie KU AZS PŁ.

Kolejnym ogromnym wyzwaniem postawionym przed Politechniką Łódzką i KU AZS PŁ są Akademickie Mistrzostwa Świata w unihokeju oraz pierwsza edycja Akademickich Mistrzostw Świata w cheerleadingu. Warto przypomnieć, że Łódź dzięki KU AZS PŁ wywalczyła prawa do organizacji dwóch imprez rangi AMŚ w jednym roku jako jedyne miasto na świecie! Prace nad tymi zawodami ruszają lada chwila. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu (kontakt politechnika.lodz@azs.pl).