Drugie miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych w tenisie stołowym kobiet!

W dniach 6-8 maja 2016 r. studentki Politechniki Łódzkiej wzięły udział w finale Akademickich Mistrzostwach Polski w Gdańsku  w tenisie stołowym.

Politechnikę Łódzką reprezentowały:

Kasia Kuwerska (BAIŚ)

Anna Wosik (OiZ)

Natalia Auguścik (OiZ)

Kasia Frydrych (KGP)

W fazie grupowej po wyrównanych pojedynkach zawodniczki wyszły na 3 pozycji, pokonując Uniwersytet Rzeszowski 3:0, ulegając Uniwersytetowi Adama Mickiewicza w Poznaniu 2:3 oraz AWF Wrocław 1:3. Następnie pokonały AWF Poznań 3:1 oraz Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie 3:2, przegrywając ostatecznie z Uniwersytetem Szczecińskiem 0:3.

Tak zakończone pojedynki uplasowały zawodniczki Politechniki Łódzkiej na 11 miejscu w klasyfikacji generalnej AMP, co przełożyło się na 2 miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych.

Wyjazd udany, był doświadczeniem sportowej walki i integracji w sporcie drużynowym połączony z pięknymi nadbałtyckimi widokami.

Trener sekcji tenisa stołowego Renata Łoś

Fot. Renata Łoś i Natalia Auguścik