Klub Uczelniany AZS PŁ na The World Games Wrocław 2017.

Osoby związane z Klubem Uczelnianym AZS Politechniki Łódzkiej weszły w skład Wrocławskiego Komitetu Organizacyjnego podczas największego tegorocznego wydarzenia sportowego –  The World Games 2017. Nasza grupa licząca 23 osoby pojawiła się w większości na miejscu już 10 lipca, aby rozpocząć intensywne szkolenia oraz przygotowania do sprawnego akredytowania ponad 18 tyś osób związanych z TWG 2017 (w tym niemal 4000 samych sportowców).  Grupa została podzielona na kilka zespołów obsługujących 2 główne centra akredytacji, centrum akredytacji w Głównym Centrum Medialnym, trzy Punkty Powitalne w hotelach oraz mobilne biuro akredytacji, które działało również w Świdnicy oraz Wałbrzychu. W wolnym od pracy czasie (niestety nie było go zbyt wiele) część osób miała możliwość uczestniczyć m.in. w ceremoniach otwarcia oraz zakończenia zawodów, czy też śledzić bezpośrednią rywalizację podczas zmagań sportowych.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować za zaufanie oraz zaproszenie nas do współdziałania przy TWG 2017, które otrzymał KU AZS PŁ podczas Balu Sportowca PŁ w grudniu 2016 z rąk Wiceprzewodniczącego Komitetu Organizacyjnego TWG 2017 Adama Roczka. Dziękujemy również pracownikom biura TWG 2017, z którymi pracowaliśmy podczas całych zawodów.
Podziękowania należą się również dla całej ekipy związanej z KU AZS PŁ w składzie, której znaleźli się:

1. Patrycja Cyniak – główny koordynator wyjazdu na TWG 2017 oraz koordynator biura akredytacji na Politechnice Wrocławskiej,
  2. Przemysław Jagielski – koordynator mobilnego centrum akredytacji oraz biura akredytacji na Uniwersytecie Ekonomicznym,
  3. Michał Banasiak,
  21. Adrianna Wyganowska,
  22. Karolina Zarazka,
  23. Dominika Zinabold,

Igrzyska The World Games Wrocław 2017 były również dla nas doskonałą okazją do spotkania się z przedstawicielami unihokeja w celu omówienia przygotowań i planów organizacyjnych przyszłorocznych Akademickich Mistrzostw Świata w unihokeju, które zorganizuje Politechnika Łódzka. W spotkaniu brali udział członkowie Komitetu Organizacyjnego AMŚ: Przemysław Jagielski, Patrycja Cyniak, Maria Madalińska oraz przedstawiciele związkowi unihokeja: Prezes Polskiego Związku Unihokeja Marek Chomnicki oraz Sekretarz Generalny Światowej Federacji Unihokeja John Liljelund.

Również pod względem sportowym nie zabrakło tutaj akcentów związanych z Politechniką Łódzką – studenci Politechniki Łódzkiej Kamila Warda, Kamil Warda oraz Dorota Banaszczyk zostali powołani do Reprezentacji Polski startując w Karate WKF. Najbliżej zdobycia medalu był Kamil Warda, który po zaciętych pojedynkach został ostatecznie sklasyfikowany na 4 miejscu w zawodach. Całą trójkę na tych zawodach prowadził ich trener klubowy Maciej Gawłowski.