Półfinał AMP w futsalu kobiet 2020

W dniach 6-9 lutego 2020, reprezentacja Politechniki Łódzkiej wzięła udział w półfinale Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet, który odbył się w Warszawie.

tekst na podstawie relacji: Angelika Puchalska, fot. organizator

W pierwszym meczu, który był również meczem otwarcia mistrzostw, dziewczyny rozegrały derby Łodzi z Uniwersytetem Medycznym. Po pierwszej połowie, mimo widocznej przewagi naszych zawodniczek na tablicy widniał wynik 0-1 dla przeciwniczek. W drugiej połowie gra była bardziej wyrównana. Gol na miarę remisu padł w czasie gry z wycofanym bramkarzem. Drugi mecz dziewczyny rozegrały z Uniwersytetem Gdańskim. Tu gra nie była już tak wyrównana. Grając przeciwko zawodniczkom występującym na co dzień w Ekstralidze futsalu, ciężko było pokazać pełnię swoich możliwości. Mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla UG.

Pierwszy mecz drugiego dnia Mistrzostw dziewczyny rozegrały z drużyną Politechniki Poznańskiej. Mimo zawziętej walki w obronie, nie udało się zatrzymać przeciwniczek. Mecz zakończył się wynikiem 3:0. Drugi mecz miał zupełnie inny przebieg. Starcie z Wojskową Akademią Techniczną decydowało o tym, kto zajmie 3 miejsce w grupie i w niedzielę zagra o miejsca 9-12. Początkowo mecz był wyrównany, jednak w 7 minucie przeciwniczki strzeliły bramkę. To jednak nie zniechęciło naszych zawodniczek. Już minutę później pada bramka wyrównująca. Druga połowa to dominacja Łodzianek. Dwie bramki i mecz zakończony wynikiem 3:1.

Rozgrywki grupowe reprezentantki PŁ skończyły z 4 punktami na koncie, zajmując 3 miejsce w grupie.

Ostatniego dnia rozgrywek, po zaciętym meczu z AWF Warszawa na tablicy widniał wynik 1:1. Do rozstrzygnięcia konieczne było rozegranie serii rzutów karnych. Wysoka skuteczność strzałów oraz pewność naszej bramkarki pozwoliły na wygranie tego meczu. W ostatnim meczu o 9. miejsce przeciwko WSG Bydgoszcz, choć wynik na to nie wskazuje, walka była naprawdę zacięta. Mimo zostawienia wszystkich sił na parkiecie mecz skończył się zwycięstwem przeciwniczek, 7:2.

Politechnika Łódzka zakończyła rozgrywki na 10 miejscu – jest to jeden z najlepszych wyników w ostatnich latach.

Skład reprezentacji: Patrycja Drożdżewicz, Klaudia Ignaczak, Diana Maciaszczyk, Kinga Marciniak, Justyna Marszałek, Weronika Motyl, Angelika Puchalska, Patrycja Siadaczko, Marta Stempel, Michalina Sutowicz, Izabela Toczek

Klasyfikacja końcowa:
1. Uniwersytet Szczeciński