Mistrzostwo Polski w futsalu mężczyzn dla Politechniki Łódzkiej W IX Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów I Roku

W dniach 30.11-02.12.2018r. w Warszawie odbył się IX Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów I Roku, w którym zespół futsalu mężczyzn Politechniki Łódzkiej reprezentując Łódzką Organizację Środowiskową AZS (województwo łódzkie) zajął I miejsce!

W eliminacjach wojewódzkich studenci pierwszego roku PŁ okazali się najlepsi wygrywając wszystkie pojedynki (z Uniwersytetem Medycznym 5 : 1 i Uniwersytetem Łódzkim 3 : 1).

Grupowe mecze warszawskiego ogólnopolskiego finału zespół PŁ przeszedł bez porażki mimo kilku trudnych momentów. W meczu półfinałowym pokonał Katowice (AWF) a pojedynek o pierwsze miejsce z Warszawą (SGGW) rozstrzygnął na swoją korzyść dopiero w rzutach karnych.

Organizatorem IX Ogólnopolskiego Finału był Akademicki Związek Sportowy w Warszawie we współpracy z Klubami Uczelnianymi AZS Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W oparciu o obiekty sportowe tychże Uczelni i obiekt Gimnazjum nr 14 im. L. Staffa, na którym właśnie rozgrywano mecze futsalu studenci 8 najprężniejszych Organizacji Środowiskowych z Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Poznania, Warszawy, Wrocławia i Łodzi rywalizowali w 13 dyscyplinach sportowych.

Poniżej wyniki wszystkich spotkań drużyny, klasyfikacja końcowa i skład zespołu PŁ:

Grupa A: Łódź – Warszawa         5:1
Grupa A: Łódź – Gdańsk              7:0
Grupa A: Lublin – Łódź               2:7
Półfinał I: Łódź – Katowice          2:1
Finał: Łódź – Warszawa               1:1 (karne 2:1)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA (w nawiasie nazwa Uczelni reprezentującej województwo):

1 miejsce – Łódź (Politechnika Łódzka)
2 miejsce – Warszawa (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego)
3 miejsce – Kraków (Uniwersytet Jagielloński)
4 miejsce – Katowice (AWF)
5 miejsce – Lublin (Wyższa Szkoła Społeczno – Przyrodnicza)