Amp w Piłce Nożnej finał

Akademickie Mistrzostwa Polski w Piłce nożnej mężczyzn finał odbyły się w dniach 9-22 czerwca 2022 w Stężycy

Politechnikę Łódzką reprezentowali:
Kapituła Adam (br), Rutkowski Andrzej (br), Dresler Sebastian, Felczak Krzysztof, Gierasimiuk Igor, Jańczyk Łukasz, Kowalski Maksymilian, Kozanecki Kamil, Kuchta Filip, Leśniewski Kamil, Mazur Dawid, Murgrabia Kamil, Rogalski Patryk, Sobczak Igor, Stępień Bartosz, Szczepaniak Igor, Tomaszewski Damian, Tomaszewski Jakub, Wudkiewicz Tomasz, Zieliński Marceli,

Rok akademicki dla piłkarzy PŁ  zakończył się  brązowym Medalem w typie uczelni technicznych. Po zdobyciu: tytułu Akademickiego Mistrza Województwa Łódzkiego 2021/2022 w futsalu oraz piłce nożnej zaliczyliśmy udany występ w turnieju półfinałowym AMP w Warszawie (16-17.05.2022r.) awansując tym samym do turnieju finałowego w Stężycy (19-22.06.2022r.). W Turnieju Finałowym mecze rozgrywane były w większości na boiskach II ligowej Raduni Stężyca. Przyjechało 15 najlepszych uczelni w kraju.

Po dwóch remisach z UMCS Lublin i Politechniką Warszawską oraz nieznaczną porażką 0 : 1 z SGH Warszawa zespół PŁ zajął 3 miejsce w grupie miejsce. Dzięki lepszemu bilansowi bramek udało się pokonać bezpośredniego rywala w typie uczelni technicznych tj. Politechnikę Warszawską. Na miejscu I i II UTE uplasowały się: Politechnika Gdańska i Rzeszowska, które również ostatecznie zajęły wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej (odpowiednio I oraz III ).