AMP w piłce ręcznej kobiet finał

AMP w piłce ręcznej kobiet odbyły się w dniach 9-12.06.2022 r. w Chorzowie

Politechnikę Łódzką reprezentowały: Agata Martyna, Gałas Zuzanna, Hase Agnieszka, Janasik Wiktoria, Jureńczyk Karolina, Kowalska Natalia, Kutnik Aleksandra, Lis Marcelina, Malec Jula, Niedbała Karolina, Nyga Dominika, Sibelska Barbara, Szmigielska Natalia, Szymczak Wiktoria, Walicka Milena

Szczypiornistki rozegrały 2 zwycięskie mecze w grupie: PŁ -PG 29-12, Coll. Witelona – PŁ 15-20
Następnie w ćwierćfinale pokonały Uniwersytet Rzeszowski 20 – 16 by w półfinale ulec znacznie mocniejszemu UMCS 8 – 23.
Wyniki te zaprowadziły je do walki o 3 miejsce w klasyfikacji generalnej. W meczu z AWFiS Gdańsk po zaciętej walce wygrały jednym punktem 14 – 13.

Piłkarki ręczne ostatecznie zajęły 3 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1 miejsce w klasyfikacji Uczelni Technicznych.

Gratulujemy i liczymy na więcej takich owocnych finałów ♥