amp w koszykówce 3×3

W dniach 07-09.06.2021 r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Koszykówce 3×3 w Wilkasach.

Naszą uczelnię reprezentowali: (górny rząd od lewej) Marcel Karpiak, Wiktor Wilk, Michał Wasilewski, Michał Kowalewski, (dolny rząd od lewej) Kinga Sierakowska, Marta Kawczyńska, Adrianna Cieśla, Martyna Boniecka.

Drużyna dziewczyn rozegrała w grupie cztery spotkania wygrywając trzy z nich: PŁ – UP Poznań (19:1), PŁ – UJ Kraków (10:7), PŁ – PL Lublin (15:3). Przegraliśmy tylko z dużo lepszym UMCS Lublin (17:8). Taki wynik uplasował nas na drugim miejscu w grupie.

Walkę o ćwierćfinał przegraliśmy po zaciętej walce z UMED Łódź (9:15). Zawodniczki nie poddały się po tej porażce i wygrały już wszystkie spotkania do końca turnieju: PŁ – SGGW Warszawa (11:9), PŁ – PO Opole (12:6), PŁ – PWSZ Leszno (14:9).

Ostatecznie w klasyfikacji dziewczyn uplasowaliśmy się na miejscu 9 w klasyfikacji generalnej oraz na miejscu 2 w klasyfikacji uczelni Technicznych!

Chłopaki również wygrali trzy mecze w fazie grupowej: PŁ – UG Gdańsk (12:11), PŁ- UMED Łódź (9:6), PŁ – AWFiS Gdańsk (13:9), przegrywając tylko z Łazarski Warszawa po wyrównanej dogrywce (16:17).

Pomimo jednej przegranej zawodnicy wyszli z grupy z pierwszego miejsca rozegrali trzy mecze: PŁ- AWF Warszawa (18:12), PŁ – PO Opole (13:20), PŁ – UW Warszawa (14:6).

W ostatnim meczu przegraliśmy o mały włos z PG Gdańsk (11:8) co uplasowało nas na 6 miejscu w klasyfikacji generalnej oraz na miejscu 4 w klasyfikacji uczelni technicznych.

amp w koszykówce 3×3 Read More »