amp w jeździectwie

W dniach 27-30.06.2021 r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Jeździectwie w Radzionkowie.

Naszą uczelnię reprezentowały: Aleksandra Lota i Anna Król.

Anna Król (Wydział Mechaniczny PŁ) startowała zarówno w skokach przez przeszkody, jak i w ujeżdżeniu. W skokach w kategorii PROFI zajęła 21 miejsce w klasyfikacji generalnej na swojej gniadej klaczy Biedronka. Jeszcze lepszy wynik osiągnęła w ujeżdżeniu w kategorii AMATOR, w którym na kasztanowatym wałachu Grand Royal AK była 10 w klasyfikacji generalnej, co przełożyło się także na brązowy medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych. W klasyfikacji kombinowanej uplasowała się na wspaniałym 6 miejscu.

Aleksandra Lota (Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji Politechnika Łódzka) startowała w skokach w kategorii AMATOR wraz ze swoim nowym nabytkiem – gniadą klaczą Coco Bomb. Ten duet naskakał 12 miejsce w klasyfikacji generalnej i srebrny medal w klasyfikacji Uczelni Technicznych Dzięki tak rewelacyjnym wynikom Ani i Oli, drużynowo zakończyliśmy zmagania na szczęśliwym 13 miejscu, zostając NAJLEPSZĄ Uczelnią Techniczną

Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w przyszłym roku